O wiązarach
Prefabrykacja dachów drewnianych za pomocą płytek kolczastych Mitek:
- nadaje nowy wymiar budowie dachów drewnianych,
- daje możliwość dostosowania przyjętego rozwiązania do kształtu dachu i kosztów inwestycji, -pozwala na dowolne kształtowanie położenia ścian pomieszczeń bez konieczności wylewania pod nie fundamentów,
- umożliwia uzyskanie ogromnego poddasza bez stosowania słupów przyporowych,
- sprawia, że montaż instalacji elektrycznych, elementów wentylacji, izolacji, etc. staje się dziecinnie prosty.
Zastosowanie naszych rozwiązań = bezpieczeństwo dla Ciebie i Twoich bliskich/ Poczuj się bezpiecznie we własnym domu
-dzięki użytej technologii oraz specjalistycznym programom projektowym możliwe jest precyzyjne obliczanie konstrukcji skalkulowane z dużym marginesem bezpieczeństwa,
-płytki kolczaste firmy Mitek posiadają odpowiednie certyfikaty,
-dzięki programowi uzyskujemy całą dokumentację niezbędną w cyklu produkcyjnym,
-prefabrykacja jest gwarancją jakości oraz minimalizuje ryzyko błędu człowieka,
-stosowana tarcica jest sucha o optymalnej wilgotności oraz klasie wytrzymałości,
-tarcica może być impregnowana.
Planowanie budżetu to istotna część każdej inwestycji. Zobacz, jak sprawiamy, że Twoje pieniądze zostają w Twojej kieszeni:
- klient dostaje od nas gotowy projekt konstrukcji dachu, do inwestora należy jedynie dostarczenie nam warunków obciążeniowych oraz geometrii obrysu wiązara,
- w porównaniu z konstrukcjami stalowymi bądź żelbetami drewno jako budulec może okazać się nawet do 50% tańsze,
- dzięki prefabrykacji inwestor dokładnie zna koszt inwestycji,
- czas budowy zostaje znacznie skrócony,
- brak ryzyka kradzieży zakupionych materiałów – gotowe wiązary są błyskawicznie dostarczane i montowane jeszcze tego samego dnia,
- „odchudzenie” fundamentów, jak i ścian działowych, dzięki zastosowaniu pasa wiązara jako kontrakcji stropu,
- dzięki technologii Mitek zużycie tarcicy spada o około 30% (w porównaniu do tradycyjnej więźby dachowej), co sprawia, że konstrukcja jest lżejsza, mocniejsza, bardziej ekonomiczna i przyjazna środowisku,
- sporządzona przez nas dokumentacja pozwala inwestorowi wznieść konstrukcję samodzielnie bez potrzeby zatrudniania podwykonawców.
Prefabrykacja konstrukcji drewnianych metodą wiązarów to szycie na miarę z najlepszych materiałów i jakość, którą będziesz cieszył się przez długie lata.
- tarcica jest sucha, dzięki czemu nie istnieje potrzeba jej impregnowania,
- niewielkie ryzyko pękania płyt,
- idealna precyzja cięcia,
- powtarzalność wiązara, ·
- uzyskanie idealnej płaszczyzny dachu, przez co jego dalsza obróbka staje się łatwa i przyjemna.
Używane przez nas materiały są najwyżej jakości, dzięki czemu nasze wiązary będą zawsze spełniały swoją funkcję.
Drewno to surowiec wykorzystywany od wieków w budownictwie. Jest ono o wiele lżejsze od stali czy betonu, a jego znaczna (w stosunku do masy) wytrzymałość sprawia, że materiał ten stosowany jest obecnie w nowoczesnych konstrukcjach na całym świecie.
Nasze drewno jest drewnem konstrukcyjnym
- Jest to tarcica sucha 18% ( +/- 2 %).
- W trakcie suszenia komorowego giną wszelkie zarodniki pleśni i grzybów, przez co np. w Szwecji prawie w ogóle nie impregnuje się drewna.
- Kasy C24 i C30 zgodnie z normą DIN 4074-1 i EN 338.
- Strugana czterostronnie.
Po raz pierwszy technologia ta została zastosowana w Stanach Zjednoczonych w latach 50. Płytki Mitek są wytwarzane z ocynkowanej blachy z wtłoczonymi w nią kolcami. Poszczególne płytki różnią się od siebie grubością i średnicą kolców, co ma wpływ na ich wytrzymałość i pozwala zastosować je w zależności od wytycznych programu.
Zaletą tej technologii jest fakt, że płytki równomiernie przejmują obciążenie z jednego elementu na stykający się z nim drugi element, co pozwala wyeliminować naprężenia, dzięki czemu nasze połączenia są tak mocne, jak sama tarcica.
Projekty dla naszych klientów wykonywane są za pomocą programów RoofCon/ TrussCon dostarczanych przez firmę Mitek. Oprogramowanie jest aktualizowane na bieżąco i uwzględnia najnowsze polskie i zagraniczne normy budowlane.
Proces projektowania składa się z następujących etapów:
- Wprowadzenie obrysu ścian.
- Dobór optymalnego rozwiązania układu wiązarów.
- Analiza czynników mających wpływ na wiązary i ich projektowanie.
- Rozmieszczenie płytek kolczastych Mitek.
- Dokumentacja do produkcji.
Cięcie elementów wiązarów dachowych wykonywane jest na specjalistycznych piłach wg listy cięć wygenerowanej ze specjalistycznego oprogramowania.
Prefabrykowane konstrukcje drewniane dostarczmy na plac budowy transportem własnym bądź spedycją w dogodnym dla inwestora terminie.
Montaż prefabrykowanych konstrukcji jest szybki i łatwy. Wykonywany jest on na podstawie dokumentacji technicznej przez ekipy ciesielskie i zajmuje około jednego dnia (w przypadku domków jednorodzinnych), zaś w większych obiektach może zająć około tygodnia.